Przyczepy Eljasiewicz - strona główna*** SPRZEDAŻ *** WYPOŻYCZALNIA *** SERWIS *** NAPRAWA *** CZĘŚCI I AKCESORIA *** HAKI HOLOWNICZE *** FACHOWE PORADY *** RATY ***

Bagażniki rowerowe

Miłośnikom rowerów zalet rowerowych wycieczek nie trzeba przedstawiać. Czasem jednak pojawia się problem: jak przetransportować czy przewieźć rower? Przedstawiamy Państwu dwie opcje do wyboru: bagażniki rowerowe montowane na dachu i bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy.

Bagażnik rowerowy na dach

Obecnie wielu producentów proponuje bagażniki rowerowe do przewożenia rowerów na dachu. Są to specjalnie przystosowane uchwyty rowerowe. Aby zamontować uchwyty rowerowe samochód musi być wyposażony w bagażnik bazowy. Są to specjalne poprzeczne belki bazowe montowane do relingów auta lub do mocowań fabrycznych znajdujących się na dachu samochodu. Więcej informacji o bagażnikach bazowych znajdą Państwo w zakładce BOKSY DACHOWE. Przy wyborze bagażnika bazowego i zakupie bagażników rowerowych do samochodu warto uwzględnić ładowność dachu, którą znajdą Państwo w instrukcji obsługi samochodu.Bagażnik rowerowy na kulę haka

W przypadku samochodów wyposażonych w hak holowniczy najprostszym rozwiązaniem aby przewieźć rowery jest bagażnik rowerowy montowany na kuli haka holowniczego. Bagażniki rowerowe na hak holowniczy najczęściej wyposażone są w listwę oświetleniową z miejscem na mocowanie tablicy rejestracyjnej. Cena zależy od producenta, liczby przewożonych rowerów czy materiałów, z których bagażnik został wykonany. Uboższą wersją bagażników rowerowych są tzw. nożyce rowerowe.


Nożyce na hak to najtańsze rozwiązanie. Nadają się do montażu na większości haków holowniczych, jednak jeśli po montażu rowery i bagażnik będą zasłaniały światła pojazdu to konieczne będzie dokupienie tylnej listwy oświetleniowej, co wiąże się z dodatkowym kosztem. Brak jest też miejsca na trzecią tablicę rejestracyjną jeśli ta w samochodzie będzie załonięta. Warto też nadmienić, iż nożyce nie są przystosowane do przewożenia rowerów typu damka.


Jeśli cenimy przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo warto wydać więcej i zainwestować w kompletną platformę na rowery. Polecamy bagażnik firmy AGURI Active Bike, platforma wstępuje w wersji na dwa lub trzy rowery. Istnieje również możliwość dokupienia specjalnego adaptera, która zapewnia miejsce na dodatkowy rower. Nie jest to jedyna zaleta tego bagażnika:
-montaż na haku odbywa się bez użycia narzędzi i nie wymaga użycia dużej siły
-platforma rowerowa i rowery zabezpieczone indywidualnymi zamkami (na klucz)
-funkcja odchylenia bagażnika zapewnia szybki i wygodny dostęp do bagażnika samochodu (również z zamontowanymi rowerami)
-regulacja docisku na kuli haka
-regulowany rozstaw podstaw kół umożliwia przewożenie małych i dużych rowerów
-Active Bike posiada certyfikat City Crash Test
-uchwyty ramy rowerowej z elastycznym wypełnieniem zabezpieczają przed porysowaniem (max średnica ramy od 20mm do 80mm)
-wtyczka elektryczna 13pin
Bagażnik jest wyposażony w światło cofania (zgodnie z przepisami obowiązującymi od 2016r) oraz miejsce na trzecią tablicę rejestracyjną (informacje o procedurze, terminie i cenie wyrobienia dodatkowej tablicy uzyskają Państwo w wydziale komunikacji). Jeżeli Państwa samochód nie posiada gniazda 13pin dostępne są adaptery jednak po zastosowaniu światło cofania nie bedzie działać. Dlatego przed montażem haka holowniczego warto zastanowić się nad wyborem instalacji elektrycznej, w przypdaku potrzeby przewożenia rowerów polecamy wiązkę 13 pin. Więcej o hakach holowniczych i instalacjach elektrycznych tutaj.
Dlaczego tak zachwalamy bagażnik Active Bike? Ponieważ przetestowany został w naszej wypożyczalni bagażników rowerowych. Jeśli bagażnik do przewozu rowerów jest Państwu potrzebny sporadycznie lub chcecie się przekonać czy to rozwiązanie się sprawdzi zapraszamy do naszej wypożyczalni bagażników rowerowych.

Dla Klientów wymagających mamy coś ekstra! Bagażnik rowerowy Cykell T21 i T31 belgijskiej produkcji.

Bagażnik do przewozu rowerów montowany na haku holowniczym. Bagażnik jest bardzo lekki i funkcjonalny. Niską wagę i funkcjonalność docenią zwłaszcza kobiety:)

Bagażnik jak widać na zdjęciach, można złożyć- jest łatwy w przechowywaniu-można go swobodnie postawić (nie zajmuje wiele miejsca) lub powiesić (wieszak na ścianę do dokupienia w ramach wyposażenia dodatkowego). Wyposażony jest w kółka, można go ciągnąć jak walizkę.

Po założeniu na kulę haka holowniczego widoczny jest wskaźnik sprzęgu zapewniający bezpieczne zamocowanie na haku. Słyszymy charakterystyczne kliknięcie i rozkładamy bagażnik.

Plastikowe czarne nakładki mają funkcję regulacji. Regulowane są również lampy. Lampy mają światło cofania ponieważ platforma wyposażona jest we wtyczkę 13pin, dokującą w specjalnym uchwycie wtyczki przy ramie bagażnika. W cenie bagażnika otrzymują Państwo oczywiście adapter umożliwiający podłączenie platformy do gniazda samochodowego 7pin.

Do każdego roweru jest oddzielny uchwyt do zamocowania do ramy roweru, każdy zamykany na kluczyk. Również bagażnik zabezpieczany jest zamkiem antykradzieżowym.

Platforma jest uchylna, po naciśnięciu pedału zwalniającego bagażnik odchyla się umożliwiając swobodny dostęp do bagażnika samochodu. Platforma nie opada na ziemię, nie trzeba się martwić o potłuczone lampy...

Bagażnik rowerowy Cykell T31 przystosowany jest do przewozu trzech rowerów, istnieje opcja dokupienia dostawki umożliwiającej przewożenie także czwartego roweru.

W ofercie posiadamy również bagażnik Cykell T21 przystosowany jest do dwóch rowerów, również z opcją dokupienia dostawki umożliwiającej przewożenie trzeciego roweru.

Dla maksymalnego ułatwienia załadunku można dokupić specjalną rynienkę najazdową. Jako wyposażenie dodatkowe jest również dostępny pokrowiec na platformę, ułatwiający przechowywanie lub np. przewożenie w bagażniku samochodowym.

Bagażnik jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny a przede wszystkim prosty w obsłudze, zapraszamy do obejrzenia filmu:


Eljasiewicz S.C. tel. (85) 7 43 75 14 BIAŁYSTOK